All for Joomla All for Webmasters

gcccmpglnpdlppnl

Przystań Biskupińska Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Granty na kapitał obrotowy dla mikro i małych przedsiębiorstw w branży gastronomicznej oraz fitness w związku z wystąpieniem stanu epidemii COVID-19”

Celem projektu jest ograniczenie społeczno-gospodarczych skutków wynikających z pandemii COVID-19.
Dofinansowanie projektu z UE: 12 000zł

O Regionie

Pałuki są regionem atrakcyjnym nie tylko pod względem przyrodniczym (malownicze pola i lasy poprzecinane ponad setką jezior), ale przede wszystkim obfitują w wiele atrakcji turystycznych. Tylko tutaj otrzesz się o historię (Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie), podążysz śladami Piastów (Szlak Piastowski), spotkasz na swej drodze dinozaury (Zaurolandia) i kowbojów (Silverado City) lub będziesz podróżował kolejką wąskotorową ciągniętą przez najprawdziwszy parowóz (Żnińska Kolej Powiatowa).

Księga Pałuk - ebook

pałuki
(kliknij, aby przejść do internetowego wydania księgi Pałuk)

        Poniżej przedstawiamy Państwu listę największych i najciekawszych atrakcji turystycznych regionu.

Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie 
www.biskupin.pl

Biskupin nie bez przyczyny nazywany jest „polskimi Pompejami”. Świetnie zachowane pozostałości łużyckiej osady pozwoliły stworzyć jedyny w swoim rodzaju rezerwat archeologiczny. Podczas zwiedzania obejrzą Państwo ekspozycję muzealną prezentującą historię osady i najpiękniejsze zabytki. Będą Państwo mieli niepowtarzalną okazję odwiedzić obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz działającą od niedawna wioskę wczesnopiastowską. Głównym punktem programu jest zwiedzanie imponującego osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej. W zrekonstruowanych chatach czekają na Państwa rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby, zobaczą Państwo także jak żyli mieszkańcy osady.

Rodzinny Park Rozrywki Zaurolandia w Rogowie
www.zaurolandia.pl

Proponujemy Państwu niezapomnianą podróż w czasie, gdy to dinozaury rządziły Ziemią. Blisko dwukilometrowa trasa turystyczna prowadzi poprzez wszystkie ery geologiczne Ziemi. Na ścieżce dydaktycznej zobaczą Państwo pierwsze gady, wielkie owady okresu kambryjskiego, a także najsławniejsze dinozaury ery mezozoicznej – tyranozaura, stegozaura czy triceratopsa. W Muzeum Paleontologicznym będą Państwo mogli obejrzeć kolekcję skamieniałości, a Wasze pociechy poczują się jak prawdziwi paleontolodzy biorąc udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych. Na amatorów zabawy czekają dodatkowe atrakcje – wielki plac zabaw i park linowy oraz elektryczna kolejka, a wielbiciele motoryzacji mogą skorzystać z toru dla gokartów lub trasy przygotowanej specjalnie dla quadów.

zaurolandia biskupin zaurolandia biskupin2 zaurolandia biskupin3

 

Miasteczko Western Silverado City
www.
silveradocity.pl

To jedyne takie miejsce w regionie. Program obejmuje m.in. wizytę w wiosce Indian (poznaj ich historię i zwyczaje) czy historię i metody poszukiwania złota. Na program artystyczny składają się różnorodne scenki rodzajowe (poznaj życie mieszkańców miasteczka na Dzikim Zachodzie), inscenizacja napadu na bank, pokazy rewolwerowców i chwytania na lasso czy pokazy kaskaderskie.

silverado city silverado city2 silverado city3

 

Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Wenecji
 www.muzeumznin.pl

To wyjątkowe miejsce dla miłośników historii techniki, jak i dla tych, którzy nigdy nie kryli swego zamiłowania do kolei. W muzeum będą mieli Państwo okazję zobaczyć między innymi 17 zabytkowych parowozów (najstarszy z nich pochodzi z 1899 roku) oraz wagony (pasażerskie, towarowe). Obejrzą Państwo wnętrze zabytkowej poczekalni, budkę dróżnika, torowisko z rozjazdami i obrotnicę umożliwiającą zmianę kierunku jazdy. Poznają Państwo historię niezwykłej kolei, która niegdyś łączyła Wenecję z Rzymem.

wenecja biskupin wenecja biskupin2 wenecja biskupin3

 

Ruiny zamku Diabła Weneckiego w Wenecji

Zamek należał do potężnego, wielkopolskiego rodu Nałęczów. Pod koniec XIV stulecia, za czasów króla Jagiełły, panem zamku był ostatni przedstawiciel tego rodu, kasztelan nakielski, dziedzic ogromnej fortuny, Mikołaj Nałęcz Chwałowic. Długosz w swej kronice nadał mu straszliwy przydomek: Diabeł Wenecki, gdyż dla wielu Mikołaj Nałęcz był wcieleniem zła. Według legendy pewnej nocy, gdy na weneckim zamku ucztowano hucznie i wesoło, znienacka rozszalała się burza i w zamek uderzył piorun. Nikt z domowników ani z gości nie ocalał, zamek zamienił się w ruinę, grzebiąc pod zwałami murów ogromne skarby. Od tego czasu z zasypanych lochów słychać jęki, brzęk łańcuchów, zawodzenie. To Diabeł Wenecki, przykuty do swych skarbów, czeka na wyzwolenie.

zamek wenecja zamek wenecja2

 

Gniezno - Muzeum Początków Państwa Polskiego
www.mppp.pl 
Muzeum Archidiecezjalne w Gnieźnie

www.muzeumag.pl

 Proponujemy zwiedzanie wzniesionej na Wzgórzu Lecha Katedry Gnieźnieńskiej, w której oprócz sławnych Drzwi Gnieźnieńskich, można obejrzeć relikwie Św. Wojciecha. Drugim przystankiem jest Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym zapoznają się Państwo nie tylko z historią polskiej państwowości, ale także będą mieli możliwość obejrzenia wystawy „Broń w dawnej Polsce”.

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy
 www.lednicamuzeum.pl

Zapraszamy do zwiedzania pozostałości jednego z najstarszych grodów Pierwszych Piastów i pałacu (palatium) z kaplicą, w której – wedle jednej z naukowych teorii – odbył się chrzest Mieszka I. W muzeum będziecie mieli Państwo okazję zobaczyć wiele interesujących przedmiotów wydobytych z jeziora, które w czasach słowiańskich było uważane za święte. Program obejmuje również zwiedzanie skansenu wsi wielkopolskiej. Zobacz jak wyglądały wielkopolskie wiatraki i warsztaty rzemieślników, poznaj zwyczaje i obyczaje wsi, narzędzia rolnicze i gospodarskie.

Kruszwica
www.pttk-kruszwica.pl

Proponujemy zwiedzanie sławnej Mysiej Wieży, legendarnego miejsca śmierci księcia Popiela (według legendy, zły i nikczemny książę, po popełnieniu straszliwej zbrodni, został zjedzony przez myszy). Dodatkową atrakcją jest rejs statkiem „Rusałka” po największym jeziorze regionu, Jeziorze Gopło, które było jednym z najczęstszych motywów literackich doby romantyzmu.

Kościół Parafialny p.w. Św. Mikołaja w Gąsawie
www.mikolaj-gasawa.net

Zobacz prawdziwą perłę sztuki – drewniany kościół Św. Mikołaja z unikalnymi barokowymi malowidłami ściennymi.

kosciol gasawa kosciol gasawa2 kosciol gasawa3

 

Marcinkowo Górne - miejsce śmierci Leszka Białego

Czy wiesz, kim był Leszek Biały? Dlaczego i w jaki sposób zginął? Odwiedź Marcinkowo Górne i poznaj tragiczną historię księcia.

Zespół Pałacowo-Parkowy w Lubostroniu
www.palac-lubostron.pl

XIX-wieczny pałac w Lubostroniu to dawna siedziba rodu Skórzewskich. Okolony pięknym ogrodem i parkiem pałac jest miejscem, w którym odbywa się szereg imprez kulturalnych.

lubostron lubostron2 lubostron3

 

Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie
www.muzeumznin.pl

Żnin jest miastem o 750-letniej tradycji. W Muzeum ZIemi Pałuckiej jest dostępna ekspozycja poświecona historii miasta i jej najsłynnejszym mieszkańcom. Dodatkową atrakcję stanowi gotycka Baszta, najbardziej rozpoznawalny zabytek miasta, w której mieści się muzeum.

Park Miniatur w Pobiedziskach  
www.pobiedziska.pl/PL-H145/skansen-miniatur.html

W parku zobaczą Państwo ponad 100 miniatur budowli znajdujących się na Szlaku Piastowskim i w Wielkopolsce. Miniatury, wykonane w skali 1:20, są wiernymi kopiami swoich odpowiedników.

Toruń - miasto piernika i Kopernika. Planetarium, Orbitarium i Geodium
www.planetarium.torun.pl
,
Ratusz Staromiejski

www.muzeum.torun.pl
,
Żywe Muzeum Piernika

www.muzeumpiernika.pl
,
Ogród Zoobotaniczny

www.zoo.torun.pl

Na początek proponujemy wizytę w niesamowitym miejscu jakim jest Planetarium. Tam obejrzą Państwo seans astronomiczny, zobaczą Państwo także wystawy interaktywne poświęcone Ziemi (Sala Geodium) oraz historii misji kosmicznych (Sala Orbitarium). W Żywym Muzeum Piernika poznacie Państwo historię i sposoby wyrobu pierników oraz będziecie mieli okazję sami wypróbować niektóre receptury. Ostatnim przystankiem będzie Ogród Zoobotaniczny, w którym obok zwierząt i roślin typowych dla terenów Polski można zobaczyć bardziej egzotyczne gatunki.

Inowrocław  
www.inowroclaw.info.pl/teznie
, www.inowroclaw.pl

Inowrocławska tężnia solankowa od wielu lat cieszy się wielką popularnością. Szczególne właściwości lecznicze solanki wspomagają leczenie wielu schorzeń, prede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych. Oprócz tężni warto także zobaczyć XII-wieczny kościół imienia Najświętszej Maryi Panny, w którym na szczególną uwagę zasługują unikalne ryty i płaskorzeźby przedstawiające diabły, zwierzęta i ludzi.

Wzgórze św. Wojciecha w Strzelnie
www.strzelno.pl

Proponujemy Państwu zwiedzanie rotundy św. Prokopa, największej romańskiej świątyni w Polsce zbudowanej na planie koła. Drugim bardzo ciekawym zabytkiem Strzelna jest romańska Bazylika Świętej Trójcy i Najświętszej Marii Panny znana z unikalnych na skalę europejską rzeźbionych kolumn przedstawiających personifikacje cnót i przywar.

Piramida rtm. Łakińskiego, Łaziska k. Wągrowca  
www.pulk12.pl/index.php/epoka/cesarskim-sladem/polska/154-piramida-i-duch-rotmistrza-lakinskiego

Zobacz jedną z kilkunastu piramid, które rozsiane są po całej Polsce. Zobacz nietuzinkowy grobowiec weterana wojen napoleoński, rotmistrza Franciszka Łakińskiego.

POZOSTAŁE ATRAKCJE:

Baseny:

Kąpieliska

  • Żnin - Żnińskie Małe Jezioro Czaple,
  • Gąsawa - Gminne Kąpielisko w Gąsawie.

Sporty wodne:

  • windsurfing,
  • kiteboarding,
  • nurkowanie,
  • wypożyczalnia sprzętu pływającego.

 Galeria

Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią.

Wyświetl Galerię

plansza informacyjna PFR pion srodkowa kopia